2007-2008 Roster


 

 

Coaches 

NameClassHt./Wt.HometownLast SchoolMajor
Julian AcevedoJR5-8/170Long Island City, N.Y.NewcomersArts and Sciences
Thomas CapoFR5-9/150West Islip, N.Y.West IslipArts and Sciences
Sean ClarkeFR5-0/160Bellmore, N.Y.W.C. MephamHistory
Eben CoenenSO5-11/155Stanfordville, N.Y.Stissing MountainHistory
Jerome CummiskeyFR6-0/190Providence, R.I.Bishop HendrickenAthletic Training
Aleksandr DeminJR5-10/149Staten Island, N.Y.Fort HamiltonBiology
Matt DescovichSR6-0/175Plainview, N.Y.PlainviewHistory
Tim DoschFR5-10/150Colonia, NJColoniaEuropean Studies
Gal EldorFR5-9/145South Setauket, N.Y.Ward MelvilleBusiness
Yoni EldorSR6-1/169Givat Elah, IsraelSuffolk Community CollegeElectrical Engineering
Nathan FleshmanFR6-2/180Monroe, Mich.Monroe HSBiology
Matt FlorioSO6-0/200Middletown, N.Y.MiddletownHistory
Eric GaffeyFR6-2/150Bohemia, N.Y.ConnetquotBusiness
Alexander KisselSR6-2/185Amityville, N.Y.St. John the BaptistBiology
Andrey KopotFR5-7/155Brooklyn, N.Y.Abraham LincolnBiology
Rafael Labour, Jr.JR6-3/190New York City, N.Y.BeaconComputer Science
Trevor LaehyFR5-11/160Irvine, CAUniversityArts and Sciences
Keith MacDonaldFR6-2/150Monroe Township, NJSt. Josephs'sArts and Sciences
Michael MacDonaldJR6-2/160Monroe Township, NJMiddlesex CCArts and Sciences
Lukasz OchmanskiFR6-0/170Lodz, PolandKosciuszko MemorialArts and Sciences
Christopher OlwellFR6-0/157Floral Park, N.Y.St. Francis PrepPsychology
Omer OzcanJR6-2/170Brooklyn, N.Y.James MadisonEconomics
Sergey PetrosianFR5-10/150Rego Park, NYBrooklyn TechBiology
Dan PiastuckSR5-8/160Holbrook, N.Y.SachemBusiness
Ray SatoSO5-10/133Eastchester, N.Y.TuckahoeArts and Sciences
Drew SchneiderFR5-10/150West Kingston, RIBishop HendricksonArts and Sciences
Jack SchurskyJR5-9/193Rye, N.Y.Rye NeckArt
Alexei SmirnovSR6-1/175Central Valley, N.Y.Monroe WoodburyBiomedical Engineering


Coaches

Dave Alexander - Head Coach
Dr. Brian Yodice - Diving Coach
Roger Pugh - Assistant Coach
Jessica Cervelli - Assistant Coach
Jeffrey Chu - Assistant Coach