Fordham Season Opener

Licensed to Fordham University         HY-TEK's Meet Manager 12/2/2011 08:55 PM
                       Fordham Season Opener - 12/2/2011                       
                          Lombardi Center Fieldhouse                           
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Vasquez, Altagracia          Fairleigh Di                       7.9h   1 
  2 Adebowale, Atinuke           Molloy                             8.0h   1 
  2 Hall, LaQuashia              Stony Brook                        8.0h   1 
  4 Wharry, Ariel                Molloy                             8.2h   1 
  4 Gunnarson, Breanna           New Jersey I                       8.2h   2 
  6 Beggen, Cassandra            Molloy                             8.3h   2 
  6 McEady, Nacierra             Fairleigh Di                       8.3h   1 
  8 Moore, Margaret              Iona                               8.5h   2 
  8 Pough, Kimberly              Stony Brook                        8.5h   1 
 10 Conger, Rhiana               Molloy                             9.0h   2 
 11 Smith, Kelly                 New Jersey I                       9.1h   2 
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Battle, Ashley               Fairleigh Di                      26.6h   1 
  2 Hall, LaQuashia              Stony Brook                       27.0h   1 
  3 Jackson, Kelsey              New Jersey I                      27.1h   1 
  4 Johnson, Christina           Stony Brook                       27.5h   2 
  5 Pough, Kimberly              Stony Brook                       27.6h   3 
  6 Pantazelos, Maria            Providence                        27.9h   5 
  7 Daly, Meredith               Providence                        28.1h   3 
  7 Lovell, Brianna              Fairleigh Di                      28.1h   2 
  9 Manzi, Kathyrn               Stony Brook                       28.3h   1 
 10 Bell, Jennifer               Providence                        28.4h   4 
 11 Grove, Caileigh              Providence                        29.1h   3 
 12 Steele, Victoria             New Jersey I                      29.3h   5 
 13 Winant, Gina                 Molloy                            29.4h   4 
 13 Torlincasi, Allison          Molloy                            29.4h   2 
 15 Levcowich, Jill              Providence                        30.0h   3 
 16 George, Keema                Fairleigh Di                      30.1h   2 
 17 Coutu, Ashley                Providence                        30.8h   4 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Warren, Elisabeth            Fordham                         1:01.6h   1 
  2 Abelseth, Caitlin            Providence                      1:01.7h   2 
  3 Stuart, Kristen              Fordham                         1:02.0h   1 
  4 James, Aiyanna               Fairleigh Di                    1:02.3h   3 
  5 VanName, Meg                 Providence                      1:02.5h   2 
  6 Shapiro, Molly               Providence                      1:02.9h   3 
  7 Gennarini, Alessandra        Molloy                          1:03.1h   4 
  7 Jackson, Vincia              New Jersey I                    1:03.1h   1 
  9 Callaghan, Caroline          Providence                      1:03.2h   3 
 10 Dermody, Kelsey              Providence                      1:03.3h   2 
 11 Hershkovitz, Coral           Fordham                         1:03.7h   1 
 12 Darby, Brenna                Molloy                          1:05.1h   4 
 13 Demaldeis, Sara              Stony Brook                     1:05.8h   3 
 14 Brown, Tayona                Fairleigh Di                    1:06.0h   2 
 15 Raymond, Jenna               Providence                      1:06.6h   6 
 16 Dhillon, Sandeep             Stony Brook                     1:07.3h   4 
 17 Grier, Dresilla              Stony Brook                     1:10.0h   6 
 18 Hanson, Chelsea              Iona                            1:15.5h   5 
 19 Sullivan, Reilly             Iona                            1:15.6h   6 
 20 Neumeyer, Regina             Iona                            1:15.7h   5 
 21 Joly-Testault, Marion        Iona                            1:18.0h   5 
 22 Rowland, Hollie              Iona                            1:18.3h   5 
 23 Christie, Shannon            Iona                            1:21.5h   4 
 
Women 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zivic, Maureen               Unattached                      2:18.2h   1 
  2 Connolly, Kelly              Fordham                         2:21.4h   1 
  3 Fagade, Titi                 Fordham                         2:21.9h   2 
  4 McCarthy, Jackie             Providence                      2:22.7h   2 
  5 Taylor, Christine            Fairleigh Di                    2:23.6h   1 
  6 Pryor, Devyn                 Providence                      2:23.9h   1 
  7 Higgins, Melissa             Fordham                         2:25.4h   2 
  8 McCann, Molly                Providence                      2:26.1h   3 
  9 Fitzgerald, Kellen           Fordham                         2:27.0h   3 
 10 Plunkett, Caitlin            Providence                      2:27.9h   3 
 11 Shabazz, Lordess             Fairleigh Di                    2:28.4h   4 
 12 Noel, Justine                Stony Brook                     2:29.5h   3 
 13 Isabelle, Laura              Providence                      2:29.8h   2 
 14 Pantke, Annemarie            Fairleigh Di                    2:29.9h   7 
 15 Fuertes, Shannen             Molloy                          2:31.2h   5 
 16 Tigani, Elise                Fordham                         2:32.0h   5 
 17 Kozek, Maryssa               Providence                      2:33.1h   4 
 18 Santoro, Amanda              Stony Brook                     2:37.1h   5 
 19 Delices, Marlene             Iona                            2:37.7h   4 
 20 Fellin, Erica                Iona                            2:37.9h   4 
 21 Hutchinson, Mary             Molloy                          2:38.9h   7 
 22 Cohen, Catherine             New Jersey I                    2:39.6h   6 
 23 Arnold, Alexandra            New Jersey I                    2:41.9h   6 
 24 Elsekhely, Aya               New Jersey I                    2:44.4h   6 
 25 McLoughlin, Luci             Iona                            2:45.9h   6 
 26 Niblock, Katie               Iona                            2:46.1h   7 
 27 Stewart, Kirsten             Iona                            2:49.2h   8 
 28 Calvino, Lauren              Iona                            2:49.4h   8 
 29 Kurz, Jenny                  Iona                           x2:52.3h   5 
 30 Veilleux, Courtney           Iona                           x2:56.7h   8 
 31 Brady, Erin                  Iona                           x2:56.9h   8 
 32 Karnas, Catherine            New Jersey I                    3:08.1h   7 
 
Women 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lunny, Erin                  Unattached                      5:21.2h  
  2 Lynn, Robin                  Stony Brook                     5:24.5h  
  3 DeVivo, Elizabeth            Providence                      5:29.5h  
  4 Machado, Christina           Fordham                         5:37.2h  
  5 Sorenson, Kerry              Fordham                         5:38.8h  
  6 Higgins, Megan               New Jersey I                    5:42.9h  
  7 Tevnan, Brianna              Fordham                         5:43.0h  
  8 Gombos, Shannon              Providence                      5:44.4h  
  9 Howell, Kayla                New Jersey I                    5:44.6h  
 10 Haque, Maryam                New Jersey I                    5:52.2h  
 11 McNicholas, Kelly            Molloy                          5:55.6h  
 12 McKenna, Shannon             Fordham                         5:57.7h  
 13 Eberhardt, Jessica           Molloy                          5:58.1h  
 14 Hustleby, Olivia             Fordham                         6:00.4h  
 15 Cohen, Ybrahina              New Jersey I                    6:00.6h  
 16 France, Fallon               Fordham                         6:03.7h  
 17 Foggia, Amanda               Fordham                        x6:05.2h  
 18 Gutierrez-Trevino, Crist     Molloy                          6:05.5h  
 19 Vivinetto, Christina         Fordham                        x6:13.1h  
 20 Adler, Alyssa                Fairleigh Di                    6:23.3h  
 21 Chard, Alisa                 Molloy                          6:27.5h  
 22 Kinnaugh, Tara               Fairleigh Di                    6:31.6h  
 23 Staiano, Rachel              Molloy                          6:35.3h  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kraus, Lena                  Fairleigh Di                   10:46.2h  
  2 Marut, Ewelina               New Jersey I                   11:01.8h  
  3 Hynds, Keyana                Fairleigh Di                   11:26.9h  
  4 Hollenbach, Breanne          New Jersey I                   11:43.3h  
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Parham, Ronnah               Unattached                         8.6h   1 
  2 Battle, Ashley               Fairleigh Di                       9.0h   1 
  3 Lovell, Brianna              Fairleigh Di                       9.1h   2 
  3 DiLuca, Tara                 Unattached                         9.1h   1 
  5 Sheppard, Averie             Fordham                            9.3h   1 
  6 Newman, Courtnay             Fordham                            9.4h   1 
  7 Johnson, Christina           Stony Brook                        9.5h   1 
  8 Bell, Jennifer               Providence                         9.7h   2 
  9 George, Keema                Fairleigh Di                       9.8h   2 
 10 Meyer, Stephanie             Molloy                            10.1h   2 
 11 Alfaro, Esther               New Jersey I                      10.4h   3 
 12 Clarke, Shontel              St. Peter's                       10.6h   3 
 13 Conger, Rhiana               Molloy                            10.9h   2 
 14 Liriano, Joanna              St. Peter's                       11.0h   3 
 15 Elsekhely, Aya               New Jersey I                      12.3h   3 
 16 Davis, Brianna               Fordham                           12.5h   2 
 
Women 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Fairleigh Dickinson  'A'                                    X4:22.4h  
 -- Fordham  'A'                                                X4:27.4h  
     1) Connolly, Kelly                 2) Sheppard, Averie               
     3) Tigani, Elise                   4) Machado, Christina             
 -- Fordham  'B'                                                X4:36.2h  
     1) Fitzgerald, Kellen              2) Stuart, Kristen                
     3) Higgins, Melissa                4) Sorenson, Kerry                
 -- New Jersey Institute  'A'                                   X4:39.0h  
 -- New Jersey Institute  'B'                                   X4:47.0h  
 -- Molloy  'A'                                                 X4:49.2h  
 -- Fairleigh Dickinson  'B'                                    X5:00.6h  
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Newman, Courtnay             Fordham                           1.55m    5-01.00 
  2 Arnold, Alexandra            New Jersey I                      1.40m    4-07.00 
 
Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brown, Tayona                Fairleigh Di                      5.17m   16-11.50 
  2 Wharry, Ariel                Molloy                            5.03m   16-06.00 
  3 Vasquez, Altagracia          Fairleigh Di                      4.98m   16-04.25 
  4 Warren, Elisabeth            Fordham                           4.95m   16-03.00 
  5 Beggen, Cassandra            Molloy                            4.84m   15-10.50 
  6 Eaton, Erin                  Stony Brook                       4.52m   14-10.00 
 
Women Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Adebowale, Atinuke           Molloy                           10.94m   35-10.75 
  2 Meyer, Stephanie             Molloy                           10.50m   34-05.50 
  3 Cox, Hayley                  Fordham                          10.49m   34-05.00 
  4 Beggen, Cassandra            Molloy                           10.33m   33-10.75 
  5 Coutu, Ashley                Providence                        9.42m   30-11.00 
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sobon, Mary Clare            St. Peter's                      12.63m   41-05.25 
  2 Brown, Cherrice              St. Peter's                      11.27m   36-11.75 
  3 Belaid, Sophia               St. Peter's                      11.06m   36-03.50 
  4 Lindenbaum, Alyssa           St. Peter's                      10.52m   34-06.25 
  5 Giannini, Andrea             Stony Brook                       9.51m   31-02.50 
  6 Hart, Caitlin                Fordham                           9.50m   31-02.00 
  7 Feeney, Madeleine            St. Peter's                       8.68m   28-05.75 
  8 Pantazelos, Maria            Providence                        8.39m   27-06.50 
  9 Dupuis, Lauren               New Jersey I                      8.11m   26-07.25 
 10 Kearney, Sheila              Iona                              7.99m   26-02.75 
 11 Bromley, Megan               Stony Brook                       7.74m   25-04.75 
 12 Gillespie, Ruth              Stony Brook                       7.66m   25-01.75 
 13 Reph, Sabrina                Iona                              6.77m   22-02.50 
 14 Hearney, Shannon             Stony Brook                       6.04m   19-09.75 
 15 Escalera, Vanessa            New Jersey I                      5.51m   18-01.00 
 
Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brown, Cherrice              St. Peter's                      13.90m   45-07.25 
  2 Belaid, Sophia               St. Peter's                      12.71m   41-08.50 
  3 Sobon, Mary Clare            St. Peter's                      12.31m   40-04.75 
  4 Hassell, Blair               Fordham                          11.03m   36-02.25 
  5 Feeney, Madeleine            St. Peter's                      10.57m   34-08.25 
  6 Hart, Caitlin                Fordham                           9.04m   29-08.00 
  7 Lindenbaum, Alyssa           St. Peter's                       8.23m   27-00.00 
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fajoyomi, David              Fordham                            6.9h   1 
  2 Evans, Tajh                  Stony Brook                        7.0h   2 
  3 Affum, Yaw                   Fairleigh Di                       7.1h   2 
  3 Antigua, Jonathan            New Jersey I                       7.1h   2 
  3 Reilly, Stephen              Stony Brook                        7.1h   1 
  3 Obiem, Bafour                Molloy                             7.1h   1 
  7 Briand, Gerry                Providence                         7.3h   1 
  8 Valerie, John                Molloy                             7.4h   1 
  8 Casanova, Joseph             Unattached                         7.4h   2 
  8 deQuillfeldt, Paul           Stony Brook                        7.4h   2 
 11 Massaro, Frank               Fordham                            7.5h   1 
 12 Murphy, Mackenzie            Unattached                         7.6h   2 
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hayes, Lamar                 Stony Brook                       22.5h   1 
  2 Andrews, Nik                 Providence                        23.1h   4 
  3 Martin, Terry                Stony Brook                       23.2h   1 
  3 Reilly, Stephen              Stony Brook                       23.2h   4 
  5 Jones, Stephan               Stony Brook                       23.3h   2 
  5 Harris, Waydell              Fairleigh Di                      23.3h   1 
  7 deQuillfeldt, Paul           Stony Brook                       23.5h   2 
  8 Walton, Evan                 New Jersey I                      23.9h   5 
  9 Massaro, Frank               Fordham                           24.0h   2 
 10 Damis, Pierre                New Jersey I                      24.3h   5 
 10 Davies, Adam                 Stony Brook                       24.3h   3 
 12 Evans, Tajh                  Stony Brook                      x24.4h   4 
 12 Casanova, Joseph             Unattached                        24.4h   2 
 14 Valerie, John                Molloy                            24.7h   3 
 15 Ukaegbu, Michael             Fairleigh Di                      24.9h   3 
 16 Forbes, Andrew               Fairleigh Di                      25.7h   4 
 17 Brennan, Daniel              Molloy                            26.5h   3 
 18 McDonald, Raldaine           Fairleigh Di                      27.3h   1 
 19 Nunez, Jonathan              New Jersey I                      27.7h   5 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Delligatti, Nick             Fordham                           51.2h   1 
  2 Porteous, John               New Jersey I                      51.7h   4 
  3 Colucci, Michael             Molloy                            52.4h   4 
  4 Leonard, Kevin               Molloy                            52.5h   3 
  4 Taylor, Robert               Stony Brook                       52.5h   1 
  6 Harris, Isaiah               St. Peter's                       52.7h   1 
  7 Bellinger, Andrew            Stony Brook                       52.9h   2 
  8 Morgan, Adam                 New Jersey I                      53.0h   3 
  9 Byrne, John                  Unattached                        53.4h   2 
 10 Stogsdill, Christopher       Iona                              53.8h   7 
 11 McDonald, Raldaine           Fairleigh Di                      53.9h   1 
 11 Gravano, Frank               Stony Brook                       53.9h   2 
 13 Dickinson, Steven            Unattached                        54.0h   5 
 14 Lipus, Daniel                Iona                              54.5h   7 
 14 Clemens, Daniel              Fordham                           54.5h   4 
 16 Buscemi, Mario               Molloy                            54.8h   2 
 17 Cruz, John                   New Jersey I                      54.9h   5 
 18 Steel, Nicholas              Stony Brook                       55.0h   4 
 19 Akins, Morgan                New Jersey I                      55.7h   5 
 20 Frimpong, Kwaku              Providence                        56.4h   3 
 21 Glowacky, Robert             Iona                              59.2h   6 
 22 Bayley, Matt                 Iona                              59.6h   5 
 23 Tunas, Albert                Iona                            1:00.3h   7 
 23 Genuano, Andrew              Iona                            1:00.3h   6 
 25 Soderberg, Alexander         Iona                           x1:01.4h   7 
 26 Callagy, Ronan               Iona                           x1:04.1h   6 
 27 Culhane, Colin               Iona                           x1:04.2h   6 
 
Men 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Atkinson, Sean               Fordham                         1:57.5h   1 
  2 Rebovich, Nikolas            Providence                      1:57.8h   1 
  3 Booker, Chris                Providence                      2:00.0h   1 
  4 Mccabe, Patrick              Molloy                          2:01.5h   3 
  5 Jacobs, Adam                 Stony Brook                     2:01.7h   2 
  6 Conti, Matt                  Providence                      2:02.8h   2 
  7 O'Malley, Anthony            Providence                      2:03.7h   2 
  8 Sacca, Michael               Unattached                      2:03.8h   7 
  9 Clonan, Kyle                 Unattached                      2:05.6h   3 
  9 Kochanek, Reed               Iona                            2:05.6h   2 
 11 Brown, Matthew               New Jersey I                    2:06.7h   5 
 12 Egan, Martin                 Molloy                          2:07.1h   3 
 13 Jennings, Edward             Providence                      2:08.9h   1 
 14 Tarsnane, James              Iona                            2:09.1h   6 
 15 Lachman, Nickolaus           Iona                            2:09.4h   6 
 16 Gatto, Cat                   Unattached                      2:10.2h   6 
 17 Johnson, Joseph              Molloy                          2:10.5h   4 
 18 Farrell, Rory                Fairleigh Di                    2:11.9h   3 
 19 Ubriaco, Otis                Iona                            2:12.2h   7 
 20 O'Dowd, Mike                 Iona                            2:12.4h   6 
 21 Champagne, Michael           Iona                            2:13.6h   5 
 21 Ferraro, Steven              Molloy                          2:13.6h   4 
 23 Haslbauer, Eric              Molloy                          2:20.7h   4 
 24 Barnard, Christian           New Jersey I                    2:25.1h   5 
 25 Watson, Robert               Molloy                          2:32.5h   4 
 26 Mantoura, Raymond            Molloy                         x2:34.2h   5 
 
Men 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hernandez, Francis           Providence                      4:21.4h  
  2 Byrne, Jake                  Iona                            4:23.8h  
  3 Brunelle, Corey              Providence                      4:24.1h  
  4 Hillery, Liam                Providence                      4:25.9h  
  5 Forbes, Shamell              Stony Brook                     4:28.2h  
  6 Mendez, Brian                New Jersey I                    4:30.4h  
  7 Cosgrove, John               Fordham                         4:30.6h  
  8 Kimmey, Sam                  Stony Brook                     4:31.2h  
  9 Thomas, Moheb                New Jersey I                    4:31.8h  
 10 McCormack, Phelan            Providence                      4:32.0h  
 11 Inda, Sylvester              St. Peter's                     4:35.6h  
 12 Green, Daniel                Unattached                      4:36.5h  
 13 Merdan, Mohamed              St. Peter's                     4:36.8h  
 14 Rossi, Michael               Fordham                         4:37.2h  
 14 Terry, Matt                  Providence                      4:37.2h  
 16 Young, Edwin                 St. Peter's                     4:37.8h  
 17 Rizzo, Scott                 New Jersey I                    4:38.0h  
 18 Stabile, Nico                Fairleigh Di                    4:39.5h  
 19 Perron, Luke                 Providence                      4:40.2h  
 20 Guth, Philip                 Fairleigh Di                    4:40.9h  
 21 Solomon, Seitu               Fairleigh Di                    4:41.2h  
 22 Scanlon, Ryan                Unattached                      4:41.6h  
 23 McShane, Michael             Molloy                          4:42.4h  
 24 Lopizzo, Michael             Stony Brook                     4:43.8h  
 25 Tlatelpa, Miguel             New Jersey I                    4:46.2h  
 26 O'Brien, Kyle                New Jersey I                    4:50.3h  
 26 Donnelly, Stephen            Unattached                      4:50.3h  
 28 Ortiz, Frank                 Fairleigh Di                    4:52.7h  
 29 Daudelin, Jonathan           New Jersey I                    4:52.8h  
 30 Nashed, Andrew               New Jersey I                   x4:54.3h  
 31 Haslbauer, Eric              Molloy                          4:54.9h  
 32 Flores, Isreal               Fairleigh Di                    4:58.4h  
 33 Reinhardt, Drew              New Jersey I                   x5:01.5h  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Annelli, Jonathan            Fordham                         9:00.2h  
  2 Frigge, Tyler                Stony Brook                     9:00.4h  
  3 Bett, Kimutai                Fairleigh Di                    9:00.7h  
  4 Rammelkamp, Thomas           Stony Brook                     9:05.5h  
  5 Lemon, Nicholas              Stony Brook                     9:09.7h  
  6 Delikat, Ben                 Unattached                      9:20.5h  
  7 Kelly, Devin                 Unattached                      9:34.0h  
  8 Shave, Cody                  Fairleigh Di                    9:34.2h  
  9 Cherkis, Robert              Fairleigh Di                    9:36.7h  
 10 Gilbakian, Forest            Stony Brook                     9:41.7h  
 11 Scheideler, Louis            New Jersey I                    9:43.4h  
 12 Burke, Patrick               Unattached                      9:44.9h  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Martin, Terry                Stony Brook                        8.3h   1 
  2 Porteous, John               New Jersey I                       8.4h   3 
  3 Damis, Pierre                New Jersey I                       8.6h   2 
  3 Obiem, Bafour                Molloy                             8.6h   2 
  3 Nunez, Jonathan              New Jersey I                       8.6h   2 
  3 Chediak, Daniel              Fordham                            8.6h   1 
  7 Akins, Morgan                New Jersey I                       8.7h   3 
  7 Ukaegbu, Michael             Fairleigh Di                       8.7h   1 
  7 Cruz, John                   New Jersey I                       8.7h   3 
 10 Jones, Stephan               Stony Brook                        8.8h   1 
 11 Clemens, Daniel              Fordham                            9.0h   1 
 11 Dickinson, Steven            Unattached                         9.0h   3 
 13 Reid, Phil                   Providence                         9.1h   2 
 14 Watson, Robert               Molloy                             9.2h   2 
 14 Murphy, Mackenzie            Unattached                         9.2h   3 
 16 Johnson, Joseph              Molloy                            10.3h   3 
 
Men 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 -- Molloy  'B'                                                      DNF   1 
 -- Fordham  'B'                                                X3:41.4h   1 
     1) Atkinson, Sean                  2) Delligatti, Nick               
     3) Massaro, Frank                  4) Polo, Ryan                     
 -- New Jersey Institute  'A'                                   X3:43.9h   1 
 -- Fairleigh Dickinson  'A'                                    X3:47.3h   1 
 -- Fairleigh Dickinson  'B'                                    X3:50.9h   1 
 -- Unattached  'A'                                             X3:54.2h   2 
 -- Fordham  'A'                                                X3:56.6h   1 
     1) Roddin, Andrew                  2) Rossi, Michael                 
     3) Cosgrove, John                  4) Walter, Brian                  
 -- Molloy  'A'                                                 X4:00.5h   1 
 -- New Jersey Institute  'B'                                   X4:01.5h   1 
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Fajoyomi, David              Fordham                           1.85m    6-00.75 
  2 Watson, Robert               Molloy                            1.80m    5-10.75 
  3 Johnson, Joseph              Molloy                            1.75m    5-08.75 
  4 Barnard, Christian           New Jersey I                      1.70m    5-07.00 
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Talty, Keegan                Fordham                           4.35m   14-03.25 
  2 Derocher, Tim                Unattached                        3.90m   12-09.50 
  2 Chediak, Daniel              Fordham                           3.90m   12-09.50 
  4 Belostock, David             New Jersey I                      3.60m   11-09.75 
  4 Sorace, Isidoro              New Jersey I                      3.60m   11-09.75 
  6 Houston, Sam                 Fordham                           3.45m   11-03.75 
 -- Pignotti, Michael            Molloy                               NH            
 -- Rotunno, Tyler               New Jersey I                         NH            
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Martin, Terry                Stony Brook                       6.97m   22-10.50 
  2 Hayes, Lamar                 Stony Brook                       6.59m   21-07.50 
  3 Harris, Isaiah               St. Peter's                       6.57m   21-06.75 
  4 Seymore, Jordan              Stony Brook                       6.34m   20-09.75 
  5 Jones, Stephan               Stony Brook                       6.32m   20-09.00 
  6 Davies, Adam                 Stony Brook                       6.30m   20-08.00 
  7 Watson, Robert               Molloy                            6.28m   20-07.25 
  8 Kamguia, Senghor             Fairleigh Di                      6.27m   20-07.00 
  9 Cunningham, Colin            Fairleigh Di                      6.06m   19-10.75 
 10 Johnson, Joseph              Molloy                            6.01m   19-08.75 
 11 Joseph, Andrew               Unattached                        5.71m   18-09.00 
 12 Mason, Lance                 Molloy                            5.63m   18-05.75 
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cunningham, Colin            Fairleigh Di                     13.91m   45-07.75 
  2 Kamguia, Senghor             Fairleigh Di                     13.68m   44-10.75 
  3 Seymore, Jordan              Stony Brook                      12.19m   40-00.00 
  4 Mason, Lance                 Molloy                           12.09m   39-08.00 
  5 Mason, Lanier                Molloy                           11.11m   36-05.50 
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ahmed, Zacharia              Fairleigh Di                     14.50m   47-07.00 
  2 Fratto, Anthony              Stony Brook                      13.23m   43-05.00 
  3 Ruiz, Austin                 Unattached                       13.08m   42-11.00 
  4 Caravaglia, Paul             New Jersey I                     12.58m   41-03.25 
  5 Dar, Bari                    Stony Brook                      12.06m   39-07.00 
  6 Hand, Chris                  Stony Brook                      11.96m   39-03.00 
  7 McGuire, Pat                 Unattached                       11.35m   37-03.00 
  8 Artino, Charles              Molloy                           11.21m   36-09.50 
  9 Houston, Sam                 Fordham                          11.10m   36-05.00 
 10 Harty, Thomas                Stony Brook                      11.01m   36-01.50 
 11 Bowler, Patrick              Providence                       10.66m   34-11.75 
 12 Kunnath, Kuriakose           New Jersey I                     10.55m   34-07.50 
 13 Courtney, Stephen            Unattached                        9.38m   30-09.25 
 14 Pignotti, Michael            Molloy                            9.19m   30-02.00 
 
Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dar, Bari                    Stony Brook                      14.74m   48-04.50 
  2 Hand, Chris                  Stony Brook                      14.18m   46-06.25 
  3 Fratto, Anthony              Stony Brook                      13.82m   45-04.25 
  4 Harty, Thomas                Stony Brook                      13.47m   44-02.50 
  5 Ruiz, Austin                 Unattached                       12.48m   40-11.50 
  6 Bulagay, Antonio             Fairleigh Di                     12.05m   39-06.50 
  7 Courtney, Stephen            Unattached                       11.68m   38-04.00 
  8 Kunnath, Kuriakose           New Jersey I                     11.31m   37-01.25 
  9 McGuire, Pat                 Unattached                       11.01m   36-01.50 
 10 Caravaglia, Paul             New Jersey I                      7.89m   25-10.75